PUPIL Foods Sp. z o.o. był głównym sponsorem koncertu. Z dumą wspieramy wydarzenia kulturalne, sportowe i seriale filmowe. Koncert „Dwa style. Jedna Ewa Uryga” spotkał się z dużą aprobatą publiczności, co cieszy nas jeszcze bardziej.

26 października warszawski Teatr Syrena użyczył swojej sceny dla wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Był to koncert o niecodziennej formule: na jednej scenie naraz dwa duże zespoły – big band i chór, jazz i gospel – dwa style i tylko jedna solistka.

Ewa Uryga – wybitna wokalistka jazzowo-soulowa, obdarzona nieprzeciętnym głosem i … temperamentem. Dotychczasowa jej kariera (laury na festiwalach ogólnopolskich i zagranicznych, współpraca z najlepszymi polskimi i amerykańskimi muzykami jazzowymi , siedem płyt nagranych w Polsce i Nowym Jorku, liczne koncerty) została nagle i na długo przerwana poważną chorobą. Dzisiaj, po pięciu latach, pod nowym pseudonimem EVAH powraca do artystycznej aktywności z właściwą sobie pasją i energią. Nagrywa już drugą płytę , przygotowuje musical, wraca na scenę serią unikalnych koncertów. Jednym z nich jest właśnie koncert w Teatrze Syrena. Wyjątkowy scenariusz tego koncertu pozwolił nam poznać Jej nieprzeciętne, wszechstronne możliwości wokalne. Ani na chwilę nie schodząc ze sceny, „egzaminowana” przez dwa zupełnie różne zespoły, brawurowo zaśpiewała i jazz i gospel.

W roli „egzaminatorów” wystąpili:

Power Band – jedna z najlepszych formacji big-bandowych w Polsce. Ma w swoim składzie filharmoników kaliskich, którzy brali udział w nagraniu jazzowej płyty Włodka Pawlika „Night in Calisia”, która w roku 2014 zdobyła nagrodę Grammy, najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną świata. Big Band koncertuje w kraju i za granicą. Wykonuje różnorodny repertuar, najchętniej jednak swingowe standardy amerykańskich big bandów lat trzydziestych oraz utwory z gatunku muzyki latynoamerykańskiej i fusion.

Z Potrzeby serc – zespół gospel . Uzdolnieni (i wykształceni) muzycznie, energiczni młodzi ludzie, pełni radości i Ducha. Łączy ich wspólna pasja – chęć głoszenia Dobrej Nowiny i dzielenia się wiarą. Przez osiem lat istnienia zespół dał ponad sto koncertów w kraju i za granicą, trzykrotnie reprezentował Polskę na Festiwalu Bottroper Gospelnacht w Niemczech, zdobył I nagrodę i Bursztynową Różę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku.